Program do faktur

W wielu przedsiębiorstwach niezbędne jest korzystanie z właściwego oprogramowania. Jednym z takich jest program do wystawiania faktur, który niezwykle dobrze sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie tego typu dokumentów wystawia się dość dużo.

Darmowy czy płatny?

Obecnie na rynku jest niezwykle dużo oprogramowania, których zadaniem jest pomagać w błyskawicznym oraz bezbłędnym wystawianiu faktur. Do wyboru są bezpłatne wersje jak również sporo płatnych, wybór zależy przede wszystkim od zainteresowanego nimi klienta. Darmowe programy zazwyczaj mają mocno ograniczone możliwości, dlatego też nie w każdym przedsiębiorstwie dobrze się będą sprawować. Zdarza się, iż firmy trudniące się tworzeniem programów oferują możliwość rozszerzenia funkcjonalności programów darmowych poprzez dokupienie opcji dodatkowych. Jednak bardzo dużo przedsiębiorstw decyduje się od razu na płatne wersje programów do fakturowania, stwierdzając iż dają one nie tylko więcej opcji, ale też mają znacznie lepsze wsparcie techniczne a także dostarczane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej programy do wystawiania faktur tworzone są na indywidualne zamówienie firm. W takiej sytuacji najczęściej ważnym aspektem jest to, by był on jak najdokładniej zintegrowany z oprogramowaniem magazynu i sprzedaży konkretnej firmy, co umożliwia bardzo łatwe aktualizowanie stanu towarów w trakcie wystawiania dokumentu. Obecnie koszty związane z realizowaniem tego typu programu na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na coraz większą liczbę firm, które się tym zajmują.

Jakie funkcje musi mieć program do faktur

Dobre oprogramowanie do faktur musi posiadać kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez problemów. W pierwszej kolejności powinien pamiętać dane klientów, dla których drukowane są dokumenty. Dzięki temu można uzupełnić pola odszukując kontrahenta po numerze NIP, adresie czy nazwisku. Dobrze, jeśli daje też możliwość podglądu wszystkich faktur wystawionych dla danego klienta. Obecnie także istotną funkcją jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w kwestii danych osobowych.

Sprawdź http://szybkafaktura.pl/