Program do wystawiania faktur

W wielu przedsiębiorstwach konieczne jest korzystanie z odpowiedniego oprogramowania. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur, który bardzo korzystnie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie tego typu dokumentów wystawia się dość sporo.

Darmowy czy płatny?

Obecnie na rynku jest niezwykle dużo oprogramowania, które mają pomagać w szybkim i pozbawionym błędów drukowaniu faktur. Do wyboru są darmowe wersje jak również wiele płatnych, wybór zależy w głównej mierze od zainteresowanego programami kupującego. Darmowe wersje najczęściej mają mocno ograniczone funkcje, dlatego też nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzają. Bywa, że firmy zajmujące się wykonywaniem programów dają szansę zwiększenia funkcjonalności programów bezpłatnych poprzez dokupienie opcji dodatkowych. Jednakże niezwykle wiele przedsiębiorstw decyduje się od razu na płatne wersje programów do faktur, stwierdzając iż dają one nie tylko więcej możliwości, ale także mają o wiele lepsze wsparcie techniczne jak również dostarczane na czas aktualizacje.

Program na indywidualne zamówienie

Znacznie częściej oprogramowanie do wystawiania faktur wykonywane są na indywidualne zamówienie firm. W takiej sytuacji najczęściej istotnym czynnikiem jest falt, by był on jak najlepiej zintegrowany z oprogramowaniem magazynu oraz sprzedaży konkretnej firmy, co umożliwia bezproblemowe aktualizowanie stanu towarów w czasie wystawiania faktury. Obecnie koszty związane z realizowaniem tego typu programu na indywidualne zamówienie są stosunkowo niskie, ze względu na rosnącą ilość firm, które się tym zajmują.

Jakie funkcje musi mieć program do fakturowania

Dobre programy do faktur powinno mieć kilka funkcji, które umożliwiają korzystanie z niego bez kłopotów. W pierwszej kolejności powinien zapamiętywać dane kontrahentów, dla których wystawiane są faktury. Dzięki temu można uzupełnić miejsca wyszukując klienta po numerze NIP, adresie czy nazwie. Dobrze, jeżeli daje też możliwość podglądu wszystkich faktur wystawionych dla danego klienta. Dzisiaj także ważną funkcją jest to, aby program umożliwiał bezproblemowe archiwizowanie danych, zgodnie z aktualnie panującymi przepisami w zakresie danych osobowych.

SzybkaFaktura to portal, dzięki któremu kierowanie firmą i obowiązki związane z tym faktem nie będą już wyzwaniem! System informatyczny, z którego dzięki portalowi mogą Państwo skorzystać to rozwiązanie, które ma na celu dostarczenie kompleksowego wsparcia zarówno dla przedsiębiorców niezależnie typu i skali działalności. W ramach systemy dostępne są przydatne i intuicyjne w obsłudze opcje dobrane pod kątem potrzeb, ale także wymagań właścicieli małych i dużych przedsiębiorstw działających w różnych sektorach, a także biur rachunkowych.

szybkafaktura